Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadí svlek

Ahoj, moje malá krajta královská se po prvé po 2 měsících u mě doma svléká, ale má s tím problém. Už 2. den je hodně zakalená, kůže začíná na některých místech už praskat, ale dál nic. Můžete poradit prosím?

Ahoj. Od zakalení až po svlek to trvá asi tak 7 - 10 dní. Nejdřív se zakalý po pár dnech se úplně odkalý a až potom se svlékne. V úkrytu, kde se nejspíš teď zdržuje udržuj hodně vlhko, skoro až mokro. A hlavně jí teď vůbec nevyndavej a nech jí v klidu dokud se nesvleče. Když tam bude opravdu hodně vlhko, tak se svleče bezproblémů.

Tak nechci nic říkat,ale mokro u regiusky?!Se mě nějak nechce zdát...Postačí když budeš rosit o něco víc než jindy...Nepotřebuje nějaké speciální rosení při svleku,,,Pokud máš vlhkoměr,tak zviš vlhkost tak na cca 70% to by mělo bohatě stačit..."Skoro" mokro mívám tak u E.cenchria cca 80%,ale u regíny stačí tak těch 60-70%...

Tím mokrem jsem myslel pouze v místě, kde se teď nejvíc zdržuje (pravděpodobně úkryt ) pouze do té doby, než se svleče. Stačí dát do úkrytu mysku s vlhkým rašeliníkem nebo lignocelem. Jinak samozřejmě stačí těch 60 - 70% vlhkosti. Ale regiusky jsou na tohle dost náchylné a pokud nejsou v době svleku opravdu ve vlhku, tak se dost často špatně svlečou.

Jsou na to poměrně náchylné,ale aby si zadavatel nemyslel že mají "plavat" v bahně...Je rozdíl mezi vlhkým ovzduším a promáčeným podkladem a určo bych jí nevlhčil podklad na kterém se zdržuje (ukryt) ...Stačí udržovat hodně vlhký kout popřípadě půlku terárka,ale ne aby měla mokro tam kde odpočívá...