Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán se bojí kočky...?

Ahoj, nikde jsem podobný problém nenašla, tak si dovolím zde vytvořit nový dotaz.
Před čtyřmi dny jsem dostala malé, ale velmi živé koťátko a od té doby mi přestal leguánek (již téměř 60cm,cca 8 měs.)skoro úplně žrát.
Nevezme si ani své oblíbené granulky Keytee, po kterých se mohl umlátit. Terárium má vysoko asi 1m, kotě se k němu nedostane ani neví, že tam je. Pořát jen ve svém úkrytu v kytce nehnutě kočičku sleduje.
Prosím co mám dělat pokud nezačne žrát? Je už chudák vyhublej:.(.
Děkuji moc za odpověď

Tak vzhledem k tomu, že si na malých legoších v přírodě různé "kočky" rády pochutnají, je logické, že z ní má ten legoš vítr.

Prosím co mám dělat pokud nezačne žrát? Je už chudák vyhublej:.(.

Je to strašně jednoduchý, kotě bude v jiné místnosti než leguán...alespoň do doby, než legoš pořádně povyroste. Popřípadě oba dva na sebe zvykat velmi pomalu a postupně.

Díky za radu,
mít kočku v jiné místnosti už bohužel v našem malém bytě nejde, ale leguánek si již poměrně zvykl a začíná pomalu žrát jako před tím, tak mám radost:-) Přítel zkoušel vyndat Pepu za přítomnosti kóči a krčil se chudák. Teď jsme to zkusili ještě jednou a už se na ní naparuje a spíš na ni chce útočit, když se k němu jen malinko přiblíží. Je to přece pán domu:-D!