Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Timon tangitanus

Dobrý deň,
chovám 1,1 Timon tangitanus a chcel by som ich naučiť na kŕmenie z pinzety... Samica už sem-tam vezme švába z pinzety, ale samec je plachý (obaja majú 28cm a cca pol roka)...Počul som že tieto jašteričky vedia byť vcelku krotké, myslíte že chov s iným druhom jaštera by zmiernil ich plachosť? P. Šmek ich chová spolu s agamamy Laudakia stellio, ale ja by som k nim radšej pridal Pogona vitticeps alebo Chamaeleo calyptratus, myslíte že by mohli spolu prosperovať, alebo by to narobilo viac škody ako úžitku... Vopred ďakujem za odpovede :-[;-)

Viděl jsem timony chovat s trnorepama.Pogony a chameleony bych vynechal.Pogony jsou zcela z jiného kontinentu a chameleoni by to těžce nesli.Timoni jsou dobří lezci a určitě by chamíkům vadili.Hlavně se u timonů musí navodit zimní spánek,nebo vypnout světla.Což u pogon a chamelenů asi ne.
Mám samce co žere z ruky a samičku co není celý rok vidět.Je krotká jen když klade vejce a prohrabává terárium.
[http://img187.imageshack.us/img187/1399/timont10krm enen8.jpg]

Mám pre ne pripravené terárium rozmerov 100x60x50cm(d x v x š ), ale zatiaľ ich mám v terárku 60x50x35sm... Chovateľ od ktorého ich mám mi povedal že v príliš veľkom teráriu sú viac plaché, myslíte že ich už môžem premiestniť? (včera som ich meral a majú 28cm obaja)... Keď som choval Lacerta trilineata, tak brali z pinzety ,, odmalička" :-D:puff: Chcel by som ich naučiť aspoň na tú pinzetu, kvôli prehľadu o tom čo ktorá spapala a aj s vitamínmi nie je problém pri pinzete...

Přendat je klidně můžeš,ale spíš než nové terário by ted potřebovali zazimovat.Jinak sám je mám také v teráriu 100x60x50 (dxvxš).Pro pár je to akorát,dvě samičky se v něm už nesnesli.Jakmile došlo na kladení vajec,byly v teráriu hned bitky.Víc zvířat bych tam už nedával,pochybuji,že by je tam samec toleroval.Přeju hodně štěstí v chovu.Jsou to nádherná zvířata a mládata jsou úpne boží.
[http://img529.imageshack.us/img529/282/timontangita nusmldata1an4.jpg]

Veľmi Vám ďakujem za rady...:-* To je pravda, sú fakt nádherné... Keď zistím ako sa tú vkladajú fotky tak ich pridám:-[ ... Z toho zimovania mám trochu strach, neviem či nie sú na to malé... Myslíte že už môže podstúpiť zimovanie? a ako ich zimovať, môžu ísť do chladničky?