Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pralesničky

Dobrý den,
nedávno jsem si pořídil pár rodu Dendrobates auratus(zelené2,modré2)a rád bych věděl jestli se můžou tyto dvě žáby spářit spolu a v kolika letech pohlavně dospívají? Jaké rostliny se hodí do takto vlhkých terárii, aby mi brzo nezvadly?
Za všechny rada moc děkuji.

Spářit se mohou. Dospívají cca v 1-1,5 roce. Kytek je hromada- pro pralesničky nejlepší bromélie ( hezky se v nich zabydlí), jinak zelené tillandsie (ale vydrží i některé stříbrné druhy), anturie, dischidie, peperomie, lopatkovec, marantha, calantea, potos, ficus pumila, phylodendron, hypoestes, asi by to zvládla i nějaká orchidea (ale jsou náročné na světlo a většina potřebuje období chladu)... PS: omlouvám se případným botanikům za zhacení jmen názvů rostlinek.