Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - Orthriophis taeniurus (Elaphe taeniura friesi)

Zdravím a zároveň moc prosím všechny chovatele Orthriophis taeniurus (elaphe taeniura friesei) aby sem vkládali fotky svých chovanců. Viděl jsem jenom dvakrát skoro dvoumetrový kousek a naprosto mi učarovali. Na léto plánuju pár. Teď vás všechny moc prosím o fota.....Děkuji

Ps: Vím, že to patří do pochlubte se užovky, snad tímhle nenaštvu adminy:-x
Změna předmětu, původně: Pochlubte se- teňury Co to je Teňura čoveče? :-D Chtělo by to trohu lepší úroveň "alespoň" předmětu. Jinak když je Pochlubte se regiusky, Pochlubte se Morelia viridis atd., tak nevidím důvod zlobit se na toto vlákno. Jen asi těch fotek nebude tolik (halapremek) (halapremek) (krokodýl)
častá a neustále přebíraná chyba, správně je friesi a ne friesei (krokodýl)

Cau,chci se zeptat,myslite,ze tahle uzasna uzovka je vhodna i pro me,jako zacinajiciho teraristu? A pokud ano,je skutecne pravda,ze samecci jsou klidnejsi nez-li samice? I kdyz neuvazuju o chovu,je skutecne nutne zimovani? Dekuju za odpovedi :)

Vhodná pro začínajícího teraristu je, není důvod proč by nebyla. Moje taeniury jsou divočejší obě, ale je to individuální. Ale je pravdou, že jsem to už mockrát slyšel, že jsou samečci klidnější. Zimování bezpodmínečně nutné není, ale je lepší. "Zimování" znamená, že vypnete světla v teráriu a nekrmíte cca. 2 měsíce, to jim stačí.