Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pralesničky

DŮLEŽITÉ
Dobrý den,
rád bych se zeptal co se mohlo stát mé žábě. Včera jsem ji našel v misce s vodou ležet bez známky života. Tak jsem ji vytáhl a dal do skleničky, že ji později vynesu a celou dobu ani ve chvíli, kdy jsem ji měl na ruce se ani nepohla. Zhruba po 10min se začala ve skleničce trošku pohypovat ale stále byla strašne malátná a na nic nereágovala. Raději jsem ji oddělil a naštěstí žije!Budu čekat na jakou-koliv odpověď.

To by chtělo víc informací, např druh žabky, hloubka vody v misce a celkově podmínky chovu(potrava,vitamíny,teplota,vlhkost,substrát).M ohla tam jen spadnout a být třeba poloutopená a ještě to rozdejchala.Ale těžko říct.Počítám, že nikdo tady není věštec.Nebo jo:?:

Takováto malátnost, a lehání žáby na zádech se projevuje i u chytridiomykozy.
Ale tahle nemoc se u pralesniček odchovávaných v zajetí moc nevyskytuje. Naopak všichni velkochovatelé žab, kvalitní importéři, prodavači žab chycených v přírodě tuto nemoc předcházejí lamisilovou kůrou, která není nijak náročná.
Více o chytridiomykoze zde.viewtopic.php
[http://i2.photoblog.com/photos5/38843-1225535462-0. jpg]