Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kapeme vitamíny..??

Ahoj vespolek, tak jsem tu zase s chytrým dotazem..8-) Jde mi o vitamány pro krajťuli. Všude na trhu nacházím jen různé druhy kapičkových vitamínů, kde je vesměs doporučená dávka 2-4kapky na 100g váhy zvířete jednou týdně,což znamená, že když má had cca kilo, že mám na chudáka hlodavce nacákat 30 kapek vitamínu? ::) Stačí když kapu 15, když už je hlodavec udušenej a stejně se pak na něj nabaluje substrát a mastný kapičky z tělíčka stejkaj.. Jak to děláte vy? Mně to přijde přehnaný. A co když má někdo 30ti kilovou tmavku? To vitamíny nedává, nebo koupe králíky v lavoru s vitamínem? Dík za postřehy.

Jak to děláte vy?

Většina z nás to dělá tak, že žádné vitamíny nekupujeme a ani nepodáváme. Hadi si vše potřebné berou z potravy. Vitamíny nasazujeme pouze v případě nějakého problému. Vím, že jsi v dobré víře koupil vitamíny, aby krajta prosperovala, možná Ti to bylo i řečeno třeba ve zveráči, kde se takových zaručených vitamínů v krásné krabičce s nějakým ještěrem, nebo hadem, potřebují zbavit, ale... jak říkám v práci - založil bych to do kulatého šanonu (odpadkový koš). ;-)

edit: koukám, že dnes jsem strašně pomalý. :beer::-D