Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukradnutí Naultinusáci

Zdravím,pred chvílou som si dal vyhladat(len tak zo zvedavosti inzeráty na gekonov N.elegans a vyšiel mi tento:
Achtung!!!!!!! Diebstahl!!!!!
In der Nacht vom 15.12. auf den 16.12.08 wurden mir
folgende Geckos gestohlen.
1,1 Hoplodactylus chrysosireticus ( das 1,0 hat den
Schwanz abgeworfen)
3,2 Naultinus grayii, adult
1,0 Naultinus elegans, adult
10.000 Euro Belohnung für die Wiederbeschaffung!!!!!!!!!!!!

Caution!!!! Burglary!!!
These geckos were stolen in the night from 15.12. to
1,1 Hoplodactylus chrysosireticus ( 1,0 lost its tail )
3,2 Naultinus grayii, adult
1,0 Naultinus elegans, adult

The posted reward for getting them back is 10.000 Euro.
Prosím vás,nemám rád slovo peníze ,ale neviete ceny týchto gekonov a ci ich niekto u vás chová?

Hlavním problémem v ceně Naultinusů je jejich velmi slabá reprodukce mají 1-2 mláďata za rok a často prý mívají neplodný rok. Samozřejmě již popsané faktory cenu také ovlivňují. Zajímavá je citace z Akvária Terária (V. Maštera 1994)- Nejběžněji jsou Chováni zelení gekoni Naultinsu elegans a lesní gekoni H. granulatus. Oba tyto druhy jsou nenáročnými poměrně dobře se rozmnožujícícmi tvory ....

Hmm..Hoplodactylus granulatus tie by som bral ale nevidel som ponuky ani v britanii..Mimochodom ak vam zaujimaju ceny tak Naultinus rudis stoja v GB Neurcene mladata - 1200 libier/kus
Urcene mladata - 1500 libier/kus
1.3 urcene na 50% nemaju vztah(nieje to chovna skupina)- 4000 libier
Urcena chovna skupina 1.2 pravidelne majuca znasky - 5000 libier

PS: je to offtopic ale neviete kde by sa dal zohnat Strophurus taenicauda a za kolko?