Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Agresivní mastomys :-o

Ahoj, chci se zeptat, jestli se dá ochocit mastomys? Máme mastomys asi 8 mesícu a hrozne hryze!!! Stací dát prst ke kleci a ona kousne uplne do krve. Nikdy jsme ji z klece nevyndali a cistení je boj. Uz se asi po tech 8 mesícech nedá ochocit ze?... Jinak jeste nevíte jak dlouho se mastomys dozívá a jestli jedí maso??

Mastomyši bývají nevrlé... a pokud se chová takhle už delší dobu, tak ji nepřevychováš. Nepřevychovali jsme ani kousavého křečka, a to křečci bývají mírní tvorečkové. Je to kus od kusu, ale pokud má agresi už v sobě, tak ji to nepřejde.

Když jsem ještě choval mastomyši, měl jsem na převýchovu kousavých účinný recept od kamaráda. Spočíval v rovnici "kousneš mě, kousne tě zmije" a fungoval docela dobře.
Na ochočení je daleko lepší potkan. Je to velice inteligentní a učenlivé zvíře. Jinak mastomyši (jako většina hlodavců) masem nepohrdnou, protože jsou všežravci.