Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem drápatečka

Ahoj má někdo zkušenosti s chovem Hymenochorus boetgerii . Mám samečka a samičku už více než dva roky, pořád pěkně žerou, ale před asi dvěma týdny se samečkovi na zádech zešedla kůže, pak se kousek uvolnil, jako by se svlékal, jenomže většinou je s tím hotový za pár desítek minut, teď se ne a ne dosvléknout. Navíc má pod svlečenou kůží stále kůži stříbřitou, jakoby se zase chtěla svlékat. Pokusím se přiložit fotku. Nevím jestli to má něco s tím společného, ale má divně vyvalenou jednu stranu bříška, občas to sice zmizí, ale pak se to hned vrátí.

Na jiné poradně - stránky drápatek- mi poradili Baktopur od SERA. To asi bude nějaké antibiotikum, ne? Chystám se to zítra nebo pozítří koupit, budu mít cestu kolem prodejny Sera. Máš s tímto přípravkem nějaké zkušenosti? Dost se u těch drápateček bojím chemie. Žabák zatím pořád žere i plave normálně. Dvakrát až třikrát denně dávám na tři minuty do solné lázně (na 1litr lžička soli) a zvýšila jsem teplotu na 28 stupňů, opět podle rad z té poradny. Říkala jsem si že je lepší začít od těch méně drastických metod, ale jen se to zastavilo a snad i maličko ustoupilo. Asi to na uzdravení stačit nebude.