Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupě vhodného ještěra

je nejlepší koupit ještěra u chovatele, ani burza nemusí být špatný tah, ale rozhodně bych se vyvaroval zverimexu

Ehm, 99,9% leguánů jsou importy (faremní odchovy) a je úplně jedno, jestli jde člověk na burzu, nebo do zveráče - v obou případech zvířata pocházejí z jednoho zdroje! Je potřeba skouknout pořádně konkrétní zvíře o které máte zájem, zda je v pořádku, má jasné oči, není vychrtlé apod. Naopak, může být těžší vybrat si z deseti legoušů narvaných do akvazoo o rozměrech 35 x 20 x 15 od importéra na burze, než ze dvou vymazlených v teráriu v prodejně, kde za něj, pravda, zaplatíte o něco víc (ne nutně o moc).

Nejde mi do hlavy, proč pořád všichni slepě opakují zaklínadlo
vyhni se zverimexu, vyhni se mu zdáli!
, zvláště pak u importovaných zvířat, která v pátek přiletí a v sobotu už jsou na burze a v neděli taky občas na cintoríně....na prodejně se zvíře většinou chvilku zdrží, tudíž proběhne jakási karanténa...atd. atd. Samozřejmě nic z výše psaného neplatí ve 100% případů...

Navíc mám pocit, že zaklínání zveráčů většinou papouškují už ze zvyku ti, kteří nemají se zooprodejnou žádnou špatnou zkušenost - tím se samozřejmě nechci nikoho dotknout. U leguánů je to ale zkrátka tak jak jsem psal výše...import, import, import.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny