Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myši -hmatové vousky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak moc jsou pro myši důležité hmatové vousky, a jestli bez nich myš může normálně přežívat, ptž jsem se setkal s názorem, že myši bez hmatových vousků jsu nežádoucí pro jejich základní nedostatek. Já tyto myši bez hmatových vousků, už chovám bezproblémově delší dobu a právě jsem se setkal s názorem, že jsou nežádoucí pro chov a že všechny tyto myši by se měli odstranit. Díky

Hmatové vousky jim slouží k orientaci. Jestliže je nemají a běhají pořád normálně(nenarážejí do okolí), nemyslím, že by pro ně byly moc důležité. Když byla naše kočka kotě neeměla na jedné straně hmatové vousky (už s tím přišla) a byla dezorientovaná dokud jí nedorostly. Občas narazila do skříně když se otáčela, což už teď nedělá, ale jestli to mají myšky vrozené nebrala bych to jako genetickou "vadu". Život jim to neztěžuje, ne?

já bych řekla že jim to v té orientaci vadit musí ne?genetická vada to určitě je.Stejně tak jako když se občas někde ve vrhu vyskytke potkan bez ocasu ...lidem se to hrozně líbí ale potkan je mrzák bez stability a termoregulace...ale je fakt že myšky bez fousků jsem ještě neviděla takže to berte jen jako spekulaci prosím

Ale já tyhle myši bez hmatových vousků chovám, a nezdá se mi, že by se jejich život ňáko lišil od jiných myší, nenarážejí do věcí, jídlo si taky najdou, dokonce si najdou i moučné červy v misce.A nemyslím si že by to byla ňejaká vada, myši se mi dožívají okolo 3 let....a navíc mě přijdou mazlivějčí a nejsou vůbec agresivní, oproti normálním myším.

mám skupinku myší a chovám je spíš pro hady. Jinak jsou myšky normálně osrstěný, jestli chceš, tak ti pošlu ňáky fotky. Normálně si v misce vybírají to co jim chutná. Vodu v napáječce taky bezproblémově najdou....a chovám je v přepravce, která je otevřená a zatím se mi nestalo, že by z ní utekli...

uff děkuju že sem našla tuhle diskuzi :P .....mně totiž myška něšťastnou náhodou čuchla ke svíčce a spalila si vousky :/ tak alevypadá t ože přežije já už si myslela že si nevybere potravu bez těch fousuů :( ale byla zvyklá že jí přez mříže dávám občas lupínky tak si je vzala :)