Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodni zelvy? behani a jidlo:)

ahoj mam dva dotazy tykajici se vodnich zelv..
asi prvni jestli by jste mi nemohli doporucit nejaky maso kterymu zelva urcite neodola..mrtvy, ne zivy:) co myslite ze je lepsi kureci maso? nebo jatra?
a ten druhej..jestli nechavate vase vodni zelvicky volne behat po byte? a jestli to je pro ne dulezity? a jeslti ano jak to resite s vecma typu aby vam nezalezli pod postel a tak dale?:D

diky za kazdou radu hlavne s tim masem to druhy je spis jen zajimavost:)

Z mäsa by som tiež jednoznačne doporučil ryby, dobré je aj kuracie, hovädzie srdce a mäso. Samotné mäso je pomerne chudobné na vitamíny a minerály, tak je najlepšie podávať celé primerane veľké ryby, červy, slimáky, hmyz... Keďže vodné korytnačky zle trávia tuky, určite to nemá byť bravčové mäso. Pre niektoré druhy je dobré ponúknuť aj rastlinnú potravu ako vodné rastliny, čínsku kapustu...
Čo sa týka behania vodných korytnačiek po byte, na to je lepší pes alebo morča :-)