Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimování Testudo horsfieldii - je stále aktivní

Po zazimování ževy čtyřprsté myslím si,že v dobrých podmínkách(4st Celsia a 80% vlhkosti.Jsem při kontrole zjisti,že želva se snaží stále se zahrabat.Myslel jsem,že je na ní moc velká zima,tak jsem zvětšil teplotu na 6 stupnů,ale je stále aktivní,želvy zelenavé spí jakko zabité.Děkuji za vaše názory Fugas
Změna předmětu, původně: 7.12.09 (No nádherný název - všichni hned vědí o čem to bude :puff: ) (halapremek)

Aktivní? Nemůže jít o toto?
Stepačky mají zvláštní schopnost. Se snižující se teplotou, blížící se bodu mrazu mají tendenci i během hibernace "utíkat" před mrazem stále hlouběji. Pochybovačům doporučuji pokus. Ve volném výběhu se želvy stepní, zahrabané na podzim do obvyklé cca 30cm hloubky, nacházejí na jaře v norách vedoucích v extrémních případech až 80 cm hluboko, zvláště v lehké půdě. Tento pro mě zpočátku zarážející jev se dá vysvětlit jako přizpůsobení extrémě nízkým zimním teplotám, které v jejich domovině panují. Je možné, že jde o snahu želvy dostát tomu, co jí při snižující se teplotě velí pud sebezáchovy.