Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka - problém se žraním

Ahoj. Mám takový menší problém. Před nedávnem jsem si pořídila už starší korálovku sedlatou (cca 3 roky a 120 cm) a z nějakého důvodu nechce žrát živé miši. Když ji dám miš omráčenou (nehybnou) tak ji sežere...ale živé se jak kdyby bojí. Moh by mi někdo poradit jak ji mam naučit na živé miši? A taky je hodně plachá tak by mě zajímalo jstli jde již staršího hada naučit na lidi?

Vzhledem k tomu, že hada máte doma jenom týden, tak si může ještě zvykat na nové prostředí, dejte hadovi čas a uvidíte.

PS: pokud sní alespoň omráčenou, tak bych byla za to ráda, některým chovatelů třeba hadi nejedí vůbec a musí přejít na násilné krmení.

Moje korálovka dostala jednou nebo dvakrát od myši mírný kousanec a od té doby se jich bojí, utíká před nima, bere si jen nehybné. Takže té tvojí se mohlo stát něco podobného, asi z nich má respekt... Možná kdybys jí zkusila dát větší potkaní hole, které se už snaží lozit (podle velikosti holete a hada, já nevím, jak velkou potravu takhle velký had pozře)... aby si tvoje korálovka zvykala na pohyblivou kořist postupně, aby se nehýbala hned příliš prudce... Zkusit to můžeš. Pokud se dospělých myší bojí, tak těma ji to asi jen tak nenaučíš.

Taky bych v tom neviděl vůbec žádný problém, že si bere jen nehybnou nebo mrtvou potravu. Někteří chovatelé to dokonce preferují, před krmením živou potravou a případným zraněním hada. Ale jsem toho názoru, že si jí mohla klidně nechat v klidu 14 dní, i déle. Pokud jsem správně četl, tak jde o dospělého hada. Já jsem nechal své nové korálovky ( stáří 4 měsíce) skoro 3 týdny bez potravy a hlavně v klidu. Pak to byl při krmení pořádný hukot a žerou ukázkově.