Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s vystřelováním jazyka

Dobrý den. Můj chameleon má pravděpodobně problémy s vystřelováním jazyka. Je mu zhruba 3 měsíce a až doposud žral normálně. Zničeho nic jakoby se začal dávit a má problémy chytit cvrčka. čím to může být způsobeno a jak mu pomoci? Děkuji za odpověď.

Dobry vecer, pricin muze byt mnoho, bez klinickeho vysetreni veterinarnim lekarem nelze urcit diagnozu ani navrhnout lecbu. Problemy s prijmem potravy mohou mit pricinu v onemocneni dutiny ustni a hltanu (napr. absces, plisnovy granulom nebo cizi teleso), onemocneni kosti hlavy (napr. fibrozni osteodystrofie - meknuti kosti a nahrazovani vazivem, zlomeniny celisti). Kazdopadne je nutne aby chameleona vysetril veterinar. Hodne stesti.