Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lasiodora klugi nežere

Zdravím,
potřebovala bych poradit s pavoukem. Koupili jsme jej na burze asi před měsícem a pořád nám nechce žrát. Je to samička lasiodory klugi po 6 svleku. Teplotu má kolem 20stupňů, vlhčíme každý den. Dáme ji malého cvrčka,ale spíš se ho bojí než by ho sežrala. Cvrček tam vydrží i několik dnů aniž by ho sežrala. Je ještě nevybarvená ale začíná ji černat zadeček,ale těžko říct jestli je to začínající vybarvení nebo že by se chtěla svléknout? jak dlouho takové mládě pavouka vydrží bez žrádla?
Moc děkuji za jakékoli rady!
Změna předmětu, původně: Lasiodora Klugi nežere (halapremek)

Klugina roste vcelku pomalu takze je normalni,ze celej mesic pred svlekem nezere. Moje smithka klidne dva tri mesice pred svlekem nezere a pak ji zcerna zadecek a za tyden se vyloupne ven. Zalezi jestli ji ten zadecek cerna pod pripadnou lysinkou po vycesanejch chloupcich. Pokud ano,tak se jiste svlekne. Jinak u nekterejch pavouku taky je neco jako obdobi sucha. Tohle me dela vaganska. V rijnu se zakope,zaprede a do brezna o ni nevim.

Já bych tu teplotu až tak neřešil,když dlouhodobě nepadá pod 15, u vyloženě tropických druhů pod 18°C tak je vše ok, jen míň žerou a pomaleji rostou což je dle mého světonázoru spíš prospěšné.
Třeba některé jihoamerické Grammostoly bych se příliš nebál vystavit krátkodobě teplotám kolem nuly.