Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem heterometrus laoticus

Dobrý den chtěla bych se zeptat, dostala jsem štíra a chtěla bych vědět jak se o něj starat..Stačí mu jeden cvrček týdně?Jak má vypadta jeho terárium?Nemělo by jich být více spolu?Jak se pozná jestli je to samec nebo samička?A kolika let se dožívají???Děkuji

Rozhodně, pokud tě to trochu bere a chceš,aby se měl štír co nejlépe. Kup si knížku od pana Kovaříka Štíři. Tam se dočteš určit všechno potřebné. Ve zkratce.. Jde o pouštního štíra... Takže vyšší vlhkost, ze dva ukryty, jeden vlhčí, jeden sušší. Rosit tak, aby neměl sucho a udržovat teplotu kolem těch 25°C. Krmit cvrčkem jednou za týden, vác ne-e.:-)

Děkuji...Můžu se ještě zeptat, co by se stalo kdyby sežral těch cvrčků více?Se štírem teprve začínám, o pavoucích toho vím mnohem více...A ten úkryt, už jsem mu tam dala skořápku z kokosu, ale jek je tam vlhko tak začala plesnivět, tak jsem ji zase dala pryč...

více potravy nevadí,při dostatku a vyšší teplotě bude rychleji růst,stejně jako sklípkani.
zkus skořápku chvíli vyvařit ve vodě,případně slané vodě,,snad už to plesnivět nebude.
S délkou života je to různé u štírů...nežijí věčně,jak samice sklípkanů,po dospělostním svleku žijí ještě tak 1-2 roky,záleží na druhu a na tom,zda se rozmnoží či ne.

Proboha chroustale!nejdřív si pořádně přečti na to odpovídáš!:D
knížka štíři od F.Kovaříka je výborná,stejně jako všechny jeho další tituly.
Je to PRALESNÍ druh,společenský,povede se mu lépe ve větší skupině(1:1,1:2,1:3).
Chov je de facto podobný jako u pralesních sklípkanů...nebo si vyhledej info o chovu Pandinus imperator,to je nejvíce chovaný druh štíra a potřeby mají totožné.

Omlouvám se, zmatkařím...
Není to poprvé, co píšu takovej blábol,ale prve jsem na něj přišel sám... Myslím pralesní a píšu pouštní, což je zřejmé už podle té vlhkosti:-D. Ještě jednou se omlouvám. Heterometry jsem choval a ani by mě nenapadlo je řadit mezi pouštní druhy... Fakt sorry.:-[

Ještě bych se chtěla zeptat...Dala jsem mu tak skořápku od kokosu, zalezl do ní a už nevylezl...Krmím ho jednou týdně a cvrčka už tam má tři dny a nějak si ho nevšímá...Může to být tím, že by se třeba chtěl svlíkat?A nemůže mu ten cvrček ublížit?Při svleku?