Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohlaví pavouka

Zdravím všechny ...rád bych se zeptal v jakém věku je možné rozpoznat pohlaví u brachypelmy smithi a také jak ho rozpoznat předem díky za odpověd popřípadě přihodte foto s rozlišením obou pohlaví

loading...

Jde to poznat i na úplných mrňatech (cca od 2.svleku), samice mají spermatéku, najdeš jí na vnitřní straně abdomenu (u svlečky samozřejmě). U mrňat bývá problém se k onomu místo dostat bez poškození svlečky právě tam kde potřebuješ, ale jde to třeba preparační jehlou a pinzetou, musíš velmi opatrně a dívat se na to musíš pod mikroskopem. U pavouků cca od 5-6.sv to není moc problém a je to vidět bez problémů okem. Jinak dospělý samec má bulby a některé druhy, viz třeba právě brachypelmy ještě tibiální háky.