Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pandinus imperator

Dostala jsem darem 4ks Pandinus imperator mají to bít 2 samci 2 samice je to import z Ghany jedna z těch samic je strašně tlustá myslím že bude březí dá jse to nějak poznat?případně má někdo foto březí samice?

Je to dost možné že je březí. Pokud ano odděl ji od ostatních. Ve vysokém stádiu březosti bude opravdu ,,tlustá´´ a bude vypadat jako nafouklá. Mám tu teď březí samice H.cyaneus ale nemůžu ti je vyfotit protože mám rozbitej foťák.

Pomůžou :-)... Myslím že je březí. Oddělte ji od ostatních, buď ji můžete dát do jiného terárka a nebo do plastové krabičky s plochou cca 25x20, na dno rašelinu, dostatečné vysokou kůru jako úkryt ( musí být tak vysoka aby když do ní poleze samice s mladými na zádech je neposhazovala ). A nejlépe úmstit na tmavší, nerušné místo s teplotou okolo 26°C. Tak to mám já a nikdy nebyl problém. Krabičky mám postavené nad jiným teráriem tak že jim tam jde teplo z vyhřívaného terárka.

Jednou se mi ale stalo že jsem mněl samici která vypadala jako ve vysokém stádiu březosti a dopadlo to tak že se svlékla, ,,splaskla´´ a nic nebylo...