Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou literaturu o hadech v češtině?

Ahoj všem. Už delší dobu se pokouším sehnat nějakou chytrou literaturu o hadech. Akorád, že cizý jazyky jsou pro mě španělská vesnice. Mám doma akorád "nejedovatí hadi v přírodě a teráriích" - http://www.robimaus.cz/nejedovati-hadi-v-prirode-a -v-terariich-32.html, potom brožuru "Hadi" - to je spíš obrázková příručka :-) a objednal jsem si i "hroznýš královský" hroznys-kralovsky-998.html - ale ta nějak né a né dorazit. Takže dotaz zní takto: Je nějaká jiná kvalitní literatura v CZ o hadech, která se v současné době dá koupit? Zajímá mě spíše Hroznýšovití hadi a poslední dobou jedáci...

Nejsem hadař,tak tady do toho moc kecat nebudu :-), ale zajímavá je knížka z edice: Zvířata celého světa - Hadi od J.Felixe,Z.Veselovského(1978), známá klasika, dělaná pro laika i profíka,plná zajímavých informací,akorát né o chovu. Nevím jak vy hadaři, ale já mám tuhle knížku rád a vlastně je to moje jediná knížka čistě o hadech co mám. Při troše štěstí se dá sehnat v antikvariátu.