Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová forma P.m.pimbura

Tak na tohle sem celkem delsi chvilu cumel jak zkoprnelej! Nemoh sem uverit vlastnim ocim. Vedeli jste o tom nekdo? Co si o tom myslite? Libi se Vam? Podle me naprosta bomba, ale je skoda, ze uz i u pimbur zacinaj barevny formy...aby to za chvilu nebylo jak u napr. tmavek:-/
Tady odkaz na tu stranku: wst_page12.html
Vedle normalne zbarveneho jedince
[http://highendherps.com/images/Copy_of_Pastel_Ceyl  onese_Pics!_021.jpg]

Jabula - Tak samozrejme, ze na krase nebo na zajimavosti neztraci:) Tak jsem to nemyslel, me osobne se libi:-). Jenom, ze pravdepodobne za nekolik let bude o mnoho vic barevnych forem a o prirodni zbarveni bude zajem upadat, podobne jako u tmavek, mrizek (u nas se prirodni formy stale drzi, pac barevny formy jsou pro nas stale ponekud drazsi):-) Mrkni treba na gutaty...takovejch 8 z 10 lidi ma nakou barevnou mutaci;-) Me se libilo, ze u pimbur nebyly zadny barevny formy. Nevim ani o zadnym albinovi, ale s tim stejne nic nenadelam:D

za nekolik let bude o mnoho vic barevnych forem a o prirodni zbarveni bude zajem upadat

Prave ze ja specialne v tomhle nevyhodu nevidim. Spis naopak. Vice se toho o samotnem hadovi a jeho genetickem pozadi v souvislosti s vybarvenim dozvime. A z obecneho hlediska - co je lepsi? Chovat barevne pimbury, ktere si poridi clovek treba i kvuli zbarveni nebo zadne pimbury ciste z duvodu, ze prirodne zbarveny jedinec dotycneho az tak neuchvatil? 8 z 10 lidi mozna ty barevne formy gutek ma, ale ti 2, co nenechaji "prirodni" zbarveni v chovech zaniknout, se urcite vzdycky najdou. Kolik pomerne dlouho ustalenych mutaci je treba zrovna u tmavek bez toho, aby byl problem sehnat jedince v prirodnim zbarveni? Ja bych se o ne nebala ;-).

jj z genetickych hlediska to bude asi dobre jak pises, v tom se moc nevyznam. Jako ja proti ruznym barevnym mutacim nic nemam a libi se mi, ale ja nevim...proste u pimburek se mi to moc nezamlouva:-D Tak jasne, ze i barva hada je pri koupi dulezita + velikost, coz u pimbury plati. Je celkem mala a kdyz se k tomu jeste pridaj barevny formy, tak po nich bude asi vetsi (velka) shanka, to jo. Tak jasne, ze prirodni forma nevymizi, vzdy se najdou lidi, kteri je budou dale chovat a odchovavat (stejne jako tmavky, gutky atd.). Ja nechtel, aby to, co sem tam napsal vyznelo nejak spatne, ale asi to tak vyznelo:-)

Ja nechtel, aby to, co sem tam napsal vyznelo nejak spatne

ono to ani nijak spatne nevyznelo (aspon ne pro mne), jen mne zaujal ten vyrok: "je skoda, ze uz i u pimbur zacinaj barevny formy". Tak se to jen trochu snazim pochopit z Tveho pohledu...je to treba touha po necem, co "clovek jeste neovladl nebo nedomestikoval"? Po necem "divokem a zdanlive nedotcenem a puvodnim"? Nebo v cem to je? Je mi jasne, ze kazdy mame jiny vkus, a kazdemu se libi neco jineho, ale v situaci, kdy se Ti ta nova barevna forma libi a zaroven jsi z toho trochu zklamany, tak mi to trochu nejde do hlavy :-). thats all...

jj mas pravdu, kdyz jsem si to ted po sobe precet, tak to je fakt matouci:-D Me se obecne vetsina barevnych forem hadu libi a nic proti nim nemam, ale proste u nekterych hadu, ktery mam hodne rad a libi se mi treba jako pimburky, tak bych byl radsi, aby zustala pouze prirodne zbarvena forma, asi jak si napsala ne zcela "domestikovana":-) Ale poradne to vysvetlit asi nedokazu...:-)