Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o pomoc - Mně neznámí "roztoči?" v bytě

Dobrý den.
Chtěl jsem poprosit, jestli byste mi někdo pomohl určit nejen druh, ale hlavně závažnost výskytu jednoho malého "broučka". Máme jich spoustu v bytě. Nejvíc bývají mezi knihami a papíry.
Zajímá mně, jestli jde o něco nebezpečné bytu a měl bych to nějakým způsobem řešit, nebo vůbec nejde o roztoče, nemusím se ničeho bát a vesele se s nimi kamarádit.
Pokusil jsem se jednoho vyfotil, ale šlo to velmi špatně. Teď je venku dost pod mrakem a k tomu jde o opravdu rychlonohého tvorečka. "Brouček" má 2-3mm v těle. Tykadálka dlouhá jako tělo. Povrch těla až zářivě bílý. Focený má na zádech tmavou skvrnu,ale druhý, jež jsem zahlédl byl celý úplně bílý.
Hrozně moc děkuji za jakékoliv info. Maminka šílí:-D
Zde foto :
[p1220006ee6.jpg]
[p1220008no1.jpg]

Kliiid, jedna se o pisivky, nejsou nicemu vcelku nebezpecne - zivi se prevazne ruznymi starymi organickymi latkami, mimojine i knihami a papirem. Pomuze jakykoliv insekticid a nebo nechat vymrznout. Naprosto neskodne zviratko :), krom entomologickych sbirek, sbirek ruznych prirodnin ci vzacnych tisku a textelii :) VH