Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s Litoriíí

Dobrý den!
Při dnešním čitění terária jsem si všimla u jedné z mých žab drobné podhnisané ranky na zadní noze. Momentálně je v karanténě. Nespozorovala jsem změny v chování a normálně příjmá potravu, tak jsem se chtěla zeptat zda zajít k vetovi, nebo jestli je možné ranku něčím vydesinfikovat.Přikládám foto.
[http://img89.imageshack.us/img89/8850/p1010006og9. jpg]

mohla to byt aj zapalena podliatina v ktorej sa vytvoril hnis takze teraz ju daj na ciste na servitky aby sa jej tam nedostala spina lebo by to mohlo skoncit aj horsie ale inak sa to bude dlhsie hojit lebo koli vlhku ale ak hovoris ze to prasklo a uz tam ma len ranku tak by to malom byt uz horsie ked tak sprav foto

Chtěla jsem všem co mi odpověděli poděkovat. Hlavně paní doktorce Vrškové za to, že mi hned ochotně odpověděla. Ve stejnémm teráriu byla ještě jedna litorie, která ještě včera večer měla nohy čisté-bez puchýřů. Ráno jsem žabku kontrolovala znovu, protože se změnila barva terčíků na prstech. Na stehnech se ji přes noc vytvořily velké váčky (nohy má teď jednou tak velké než předtím)...Obě žáby jsou v karanténě na vlhých ubrouscích a s miskou vody a dneska měly první antibiotikovou koupel, bohužel to prý nevypadá moc dobře:.(

Takže holky moje teď dostávají antibiotika injekčně. Ta která měla ten hnisavý váček je stále aktivní (ale vytvořilo se jí víc hnisu). Ta které se udělaly ty velké vaky na nohou je na tom hůř. Hnis sice vymizel,ale nohy se plní vodou víc a víc. Podle mě je taky hodně ve stresu, protože ji to stěžuje pohyb a taky změnila barvu...je teď žlutá jako citron. Jinak obě bez problémů stále žerou cvrčky (namáčené do vitamínů) a občas holátka. Stále se jim snažím udržovat hygienické prostředí. Uvidíme jak to dopadne.