Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám vzít hadovi oblíbené místečko kvůli praktičnosti?

Ahoj. Mám korálovku v teráriu, které má po celé horní straně lišty, mezi nimi větrání. Jelikož tím had pohodlně proleze, mám celý vrch potažený síťkou proti hmyzu, přilepenou izolepou. Had si zvykl lozit nahoru a tráví na terárku pod síťkou celé dny. Jenže ta síťka nevypadá dobře, nedrží to pořádně a nedá se ta horní strana terárka udržovat. Chtěla jsem dát novou síťku, ale z vnitřní strany. Co když bude hádě deprimovaný, když už se nahoru nedostane? Proč myslíte, že to má nejraději tam? Myslíte, že se mu třeba nezdá teplota v terárku? Pod žárovkou má 30°, na druhé straně 25°. V místnosti máme okolo 25°. Je fakt, že terárko nemá nijak speciálně vybavené, nic na lození, ale myslela jsem, že korálovka není šplhající had :-) Pokud není nahoře, je pořád zahrabaná v rašelině.

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že korálovka je dost šplhající had... Její oblíbené místo je taky úplně nahoře nad květináčem se žárovkou, asi se jí líbí, že na ni jde teplo zespod. :-)