Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dospělost chameleona?

Chtěl bych se zeptat mám steně starého samečka tak jako 3 samičky a zdá se mi že 2 už mají vajíčka jsou tlusté a mají takovou jinou barvu.ale samec se mi zdá ještě takovej malej.nebudou asi vajíčka oplodněná že když je tak malej?Kdy dospěje samec aby se mohl pářit.Dá se to nějak poznat? Jejich stáří je asi 6 měsíců.

Zdravim,
Dospelost jemenaku je pomerne teoreticky pojem, zde zalezi(stejne jako u vetsiny zvirat) spise na krmeni a chovatelskych podminkach vseobecne, kdy je zvire schopne se plodne parit...Kazdopadne jsou mi znamy pripady, kdy se mnozili sestimesicni chamici, neni to optimalni, nedoporucuji (vyrazne zkracuje zivot zvirat, snizuje mnozstvi vajec ve snusce atd, takze nakonec to vychazi ekonomicky jeste hure, nez se zda zezacatku)....co to je, ze je samec "malej"? ja jsem taky malej.....Kazdy si pod tim predastavi neco jineho....Jinak ocividne toho o chamech moc nevis, takze doporucuji nacist aspon zaklady....
Chovu zdar a chamikum pevne nervy....