Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská -nemoci

Prosím o radu chovatele plazů.Mám roční krajtu královskou,má suchou kůži na hlavě,otírá se o věci a začala dokonce pšíkat.Pravidelně zvlhčuji vlažnou vodou jak samotného hada tak její prostředí.Teplota v terárku mezi 28-32 stupni.Přes noc klesá asi na 20 stupnů.Nemá čas na svlékání ani nejeví jiné změny chování.Děkuji Radka

Tak tu suchou kůži na hlavě už si odrbala o stěny boudy,zřejmě to byly zbytky ze svlékání. Ted má hlavu krásně lesklou,bez vad.Taky si poslední dny pořád namáčela hlavu.Ale to pšíkání neustalo,nemohu u ní být pořád,tak nevím,jak je časté.Co jsem vypozorovala,tak asi 2 krát za hodinu.Nos má čistý.Rašelinu jsem měnila před pěti týdny,nejeví známky plísní.