Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Smithka se ne a ne svlíknout

Zdravím mám takový dotaz ... na podzim jsem si a burze koupil mládě b.smithi úplného prcka nevím to přesně ale asi v prvním svleku,od té doby mi dost porostl ale ještě se nesvléknul mám ho v krabičce od salátu jednou za dva 2-3 dny vlhčím ... stravu mu dávám podle toho co zrovna ve zveráku mají/nemají momentálně jsem z nouze koupil zophobasy a zkrumuju jima,pavouk je žere ale jak říkam pořád mně znepokojuje že se od podzimu nesvlékl čím to může být? A jak poznám že se chystá na svlek ? dík

Krmit červama je k ničemu, pořiď si cvrčky nebo šváby, z červů nic nemá, ale píšeš, že je to teď z nouze, tak dejme tomu. Nevím jak ti může růst a nesvlékat se, to je totiž nemožný. Že se nesvléka bude způsobené nižší teplotou. Dej ho do 26-28°C a uvidíš, jak se mu metabolismus urychlí. Že se bude svlékat se pozná na abdomenu, jakoby ztratí svůj lesk, ale těžko to poznáš, když se ptáš na to co se ptáš. Takovej prcek by se v dobrých podmínkách měl svlékat cca každý měsíc až dva.

Já bych pavoukovi žárovkou nikdy netopil,nevim přesně proč,asi nějakej subjektivní pocit :)

Smitkám nevadí ani zimování při 5-10°C
, jen při takové teplotě moc nežerou-zas začnou na jaře.
Dle mě je lepší když Brachypelma dospěje třeba až po 10 letech, protože rychle dospělé samičky jsou pravidelně taky brzo mrtvé samičky.
6e se moc často nesvléká bych řešil pořízením několika dalších smitek a pak už to to tak nepřijde protože každou chvili pude některá do svleku :)

to, ze smithka nepotrebuje sviceni ani z duvodu svetla, ani tepla jsem ti radila ja a stale si za tim stojim. Predpokladam, ze u sebe v pokoji sam nemrznes... pokud chces aby "rychle" rostla prosim, hlavne ji pod tou lampickou neuvar... vysoke teploty jsou stejne skodlive jako ty nizke, 36 je opravdu dost