Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán a artritída

tak som bola dosť rada, že nakoniec je "kastrovaná", neviem aké následky to bude mať v neskoršom veku
Kromě toho, že ta legoška bude v období páření dost náladová (i když nemá vejcovody, ty pudy v ní zůstaly), nemělo by to mít větší negativní následky. Naopak mají samice v pozdním věku s vajíčky/vaječníky dost problémy, takže je to i dobře.
nemala záujem stavať "hniezdo"
Ono to není tak lehký, postavit kladiště, který bude leguánovi vyhovovat není jen tak.
A myslím si, že tú artritídu má ako následok úrazu, je dosť divoká, skáče kade tade
Jasně, jestli si v minulosti zranila nohu a nedostatečně nebo ne uplně nejlíp se jí to zahojilo, tak to tak klidně může být - si myslím.
Inak sa spýtam, máš skúsenosti s "kastrovaným" legom?Alebo teda skôr s následkami kastrácie?Ona mala prvé vajíčka až v 4.roku života
Bohužel zkušenosti mám bohaté, vlastně většina samic, který se k nám dostali měli buď retenci nebo folikulární stázi. Následky nejsou žádné, krom toho co jsem psal výše. Předpokladem je samozřejmě dobře zmáknutá operace, ale v tom máme naštěstí štěstí na doktora :-). Že chtěla klást kolem 4. roku života není nic divnýho, naopak. My si vzali samici která měla už skoro 6 let a byla plná folikul. Před tím nikdy nekladla - taky si majitelé mysleli, že je to samec.;-) Toho, že je vykastrovaná bych se vůbec nebál, odvážil bych se i tvrdit, že jí to za určitých okolností prodlouží život.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny