Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doba svlékání

Zdravím, jak by mělo dlouho trvat doba svlékání u regiusky? Byla zakalená, a minulou neděli se odkalila ............ dodnes pořád nic (jen leží v klubku). Je rok a 9 měsíců stará. Vlhkost 80-90%, teplota 29 ve dne, pokojová teplota v noci. Zdá se mě to už dost dlouho (dřív byla do 3 dnů po odkalení ze staré kůže venku). Dík za reakce (zkoušel jsem hledat, ale o délce jsem nic nenašel - je tu toho tolik že bych u pc strávil mládí ;-) - omlouvám se pokud to tu je)

Už se nám to taky stalo.Zrovna minulí měsíc.Asi tři dny byla úplně šedá a najednou se začala zbarvovat na svoji barvu.Trochu víc jsme zvlhčovali,ale nejevila známky svlékání.Týden se nic nedělo a pak jsem ráno zjistila,že se přez noc krásně svlékla.Kůže byla jako vždy vcelku.Nevím proč se to děje ,ale jak vidíš nejsi jediný chovatel.Radka

mam dotaz kdyz uz je tu rec o svleku a o vlhkosti ale hlavne o vlhkosti...rosim kazde rano levy kout teraria a furt mam vlhkost 50% nwm jak to poradne zvednou.Kdyz se mi krajta svleka tak rosim cela terarium kazde rano a obcas i prez den aby mela poradne vlhko a dobre se svlekla

Může to být i špatným vlhkoměrem ................. když zvedám vlhkost tak porosím např litrem vody na skoro celé terko a vlhkoměr ukazuje 40% (digitální) přitom druhý ukazuje 80% (digitální), exotera ručičkový je uplně k ho*nu - visel na jedné hodnotě +- 5% a bylo mu jedno jestli je sucho nebo mokro.

zdravím všechny, možná je to náhoda, ale mě funguje celkem o.k., odpovídá mi to poměru rosení, jen pokud mi svítí topná lampa, padá mi vlhkost vzhledem vysoušeni lignocelu téměř na 40%. Pokud byste k tomu někdo měl nějakou radu, prosím napište, mockrát díky...

jestli sem to dobre pochopil tak mas vlhkost 40% jestli ano tak to zvedni na 50-60%

exel: Prosím tě a ty víš o jake zvíře se jedná :?: když radíš jakou má mít vlhkost. Myslím si, že Aja se spíš bavila o vlhkoměru (případně o zvýšení vlhkosti) který může mit u jakéhokoli zvířete! Nebylo by zrovna od věci (když radím) se nejdřív ujistit, jestli se opravdu jedná o královajdu.
P.S.Já ho mám teda taky a žádný problém s ním zatím nemám.