Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MOHOU SI CHAMELEONI UBLÍŽIT ??

Mám doma dva chameleony jemenské, staré oba dva asi čtvrt roku je to samec a samice a jsou spolu v terárku, jenomže si pořád dělají nějaké naschvály např. že samice vyleze za samcem na jeho oblíbené místečko a vyhání ho tím že na něj syčí a strká do něj, často je to tak že chameleon teda naštvaně odejde ale potom se vrátí vyleze na ní a chce jí shodit dolů a pri tom na sebe oba syčí a já nevím jestli by si někdy nemohli třeba ublížit ! moc prosím poraĎte čím by to mohlo být a co mám dělat, ???!!!!

A na výšku? Pro dva chameleony malé. Pro jednoho by se dalo. Jak tu už kdosi psal tak určitě je lepší mít samce a samice oddělené. V pochlubte se terária V. mám fotku mojí tera stěny ve které jsou dvě vysoká, obsazená terárka právě pro chameleony. V levo samec, v pravo samice.

no na výšku 70 ! ale oni jsou ještě maličcí mělo by jim to stačit, a odděleně je dát nemůžu mám jen jedno terárko a další kupovat nebudu ani by se mi nikam nevešlo, leda že bych se musela jednoho vzdát ale to taky nechci !!!

a myslíte si že s tím vzájemným ''otravováním'' se nic ( kromě oddělení ) dělat nedá ?

Kde se to píše? V terku běžné velikosti až tak moc nezáleží na tom, zda má na výšku 60 nebo 80cm, prostě chameleoni jsou výrazně samotářská a teritoriální zvířata. Dokud na seba dva chamíci stále vidí, nebude to dělat dobrotu, jeden z nich, pravděpodobně větší samec bude utiskovat a nejen fyzicky samici do té míry, až podlehne stresu. Sebevětší vaše přání mít tam oba není nic platné, naopak, počítejte s tím, že agresivita se bude s věkem a velikostí zvířat stále zvyšovat. Případné výjimky jen potvrzují pravidlo. Když dva, nebo skupinu chameleonů tak jedině v opravdu velké ubikaci o několika krychlových metrech, zařízenou tak aby na sebe chamíci neviděli(vidí velice dobře), nebo byli od sebe alespoň maximálně vzdáleni.

a navíc plno lidí a našich známích má chameleony spolu v terárku a nic si nedělají ! moje sestřenka si nechala udělat stejně velké terárko jako já a od stejného pána si koupila 2 samice a jednoho samce a jsou uplně vpoho !