Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rostliny do terária?

Ahoj,
vím, že takovýhle podobný dotaz byl již o kousek níž.
Přesto bych se chtěla zeptat, jaké rostliny se dají dát do terária pro agamu vousatou? V teráriu byldí měsíc staré mládě.
Ale protože se v kytkách a rostlinách moc nevyznám, napište mi prosím český (i latinský) název a popřípadě vlože i fotku.
Samozřejně mám na mysli rostliny, které nejso v žádném případě pro agamu nijak nebezpečné

Tak vzhledem k tomu, ze gutka tu kytku moc okusovat nebude, tak myslim, ze ji tam muzes klidne dat :-). Pouzivame tchynin jazyk dlouho a bez problemu treba u felzum, geku a anolisu a ti casto z listu olizuji kapicky vody. X let funguji naprosto v pohode, mnozi se apod. Po poziti rostliny k nejake forme intoxikace dojit asi muze, takze k vousatce to asi nebud uplne nejvhodnejsi, zviratum, ktera nebudou kytku okusovat by zadne nebezpeci hrozit nemelo...

Sansiviery se bát nemusíte, obsahuje sice saponiny, ale aby se jejich účinnek projevil nějak negativně, musela by agama zbaštit opravdu značné množství. O všech kultivarech se dá říct že jsou pro zkrmování nevhodné, ale nikoliv jedovaté. Navíc u agamy není náruživé požírání tuhých listů nijak pravděpodobné.