Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problémy při svlékání korálovky

Chováme již téměř rok korálovku, celkem se nám svléka bez problému, svléčka většinou zůstává celá, občas se trochu potrhá, ale často ji zůstane kůže na očích. Většinou se mi podařilo kůži z oka vlhkým hadříkem odstranit, ale tentokrát ne. Už jsem to zkoušela 2x asi po 15 minutách a možná se trošku podařilo odstranit, ale pořád má jedno očičko oproti druhému šedivé, tam si myslím, že tam kůže ještě zůstala, i když nic kolem netrčí ani kousek. Mám to nechat tak do příští svlečky, nebo vyhledat veterináře? A když veterináře, tak by to asi chtělo odborníka na teraristiku a o takovém tady v okolí nevím. Bydlím poblíž Rožnova pod Radhoštěm, neporadíte mi nějakého. Díky Olga

chtělo by to napsat podminky chovu vlhkost teplotu,podle toho co pišeš to vypadá na nízkou vlhkost po zákalu očí je potřeba zvíšit vlhkost na 60-70% po případě když se celá nesvleče tak ji nechat namočenou ve vlažné vodě těch 15 min.a pak ji ze zbitku pomoc.