Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Physignathus cocincinus - kladiště

Ahoj,
chtěl bych se optat na to, jak máte řešeny kladiště pro "kočičáky". Předpokládám, že to bude chtít nějakou noru vyústěnou do nějakého většího prostoru. Jako substrát mám cypřišovou mulč, asi tak 20cm vysokou vrstvu - i když se udržuje suprově vlhká a je i tvárná, nejsem si jistej, zda by toto samici stačilo. Také mi jde o vyhřívání kladecího místa.
Na webech toho o fysignátech moc není, na dobrou knížku jsem nenarazil.
Za všechny reakce, popř. odkázání na kvalitní web či literaturu nebo jen poslání k šípku předem díky. :))

nemam, u bazíků mam kýbl (ne bednu) zavěšenej ve větvích a je to naprosto perfektní. Žádnou noru jsem nikdy neřešil protože si jí v tom vyhrabou, vykladou se zase zahrabou, chce to udržet substrát přimeřeně vlhkej s dobrým složením, aby jim to vyhrabaný drželo, hloubka je tak 20cm a vejce jsou vždy až na plastu. Nutno říci, že jako substrát mam asi 2cm rašeliny a na tom velkou vrstvu rašeliníku, takže nikam jinam se dá říct klást nemůžou. A. equestris jsem choval bez substrátu jen kyblík na kladení zavěšenej ve větvích jako bazíci a taky naprosto bez problémů.