Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větrání v terariu

Ahojky, chystam se postavit si terarium pro agamu kocincinskou a potřeboval bych poradit s větráním. Na přiloženém obrázku(omlouvam se za kvalitu) je vidět jak to mám vymyšlené. A tak by mě zajímaly názory někoho kdo s tím ma zkušenosti jestli je to tak možné, ale hlavně mě zajímají velikosti větracích mřížek, aby nebyly buď zbytecně malé nebo zbytecně velké. Rozmýšlím se mezi 30x30spodni a 20x20horni, nebo 20x20spodni a 10x10horní. Předem děkuji za jakekoli rady.

Já osobně bych dal větrání do stropu nebo vrchu zadní stěny. Druhé bych dal na spodní část jednoho boku. Když jsou takhle proti sobě, tak hrozí průvan a to není moc dobré. Osobně si stavím terárka s větráním tak, jak jsem uvedl a nemám s tím žádný problém.

Zneužiju tehle topic, když už tady je - snad mi to jenda odpustí :-) Stavím si terárko z OSB desek, 172x60x117(d-h-v), je to terko pro e. t. friesky, potřeboval bych poradit jaké rozměry zvolit pro větrání. Potřebuju tam hlavně udržet vlkost (průměrně tak 75%), takže si při téhle velikosti terárka nemůžu dovolit dávat nějak moc big větrání. Co byste doporučili + systém umístění. Díky, moc :-)

no určitě bych větrání dal na jednu stranu nad sebe tím nevznikne pruvan a rovněž nebune tolik odcházet vlhkost,při hloubce 60cm bych volil otvory aspoň poloviční čili 30cm no a na víšku min.15cm ale to :i:si mislím je minimum,při špatném větrání a vlhkosti 75% by mohlo dojít k plísni

Vlhkost v teráriu nelze zvyšovat tím, že zamezíš (utlumíš) výměnu vzduchu!!! Nebo ti snad přijde deštnej prales uzavřenej jako skleník? Špatně formulováno, protože ani ten skleník není uzavřenej. Když chceš větší vlhkost, dej tam vyhřívaný bazén, rašeliník a častěji ros, ikdyž teda zrovna u těchto hadů není taková vlhkost potřeba.