Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přísavka u litorie

Dobrý den, v pondělí jsem si domů přivezla dvě rosnice, jedna měla už od začátku jakoby krvavou přísavku a dnes jsem si všimla, že ji uplně odpadla!! Nevím co s tím, nechci žabce nijak ublížit:.(jinak vypadá v pořádku, normálně se pohybuje, má krásně zelenou barvu a cvrčků spořádá dost...Prosím poraďte..

Dobry den, tezko rict, jestli u zabky doslo k odpadnuti prisavky vlivem urazu (priskripnuti) nebo az na zaklade infekcniho zanetu. To ze si schovava nozicku pod sebe znamena, ze ji postizeny prstik boli. Kazdopadne na miste pahylu odpadle prisavky je ted velke mnozstvi bakterii a plisnovych zarodku, ktere mohou zabce zpusobit vazne zdravotni problemy. Doporucuji mistni, v pripade neuspechu i celkovou aplikaci antibiotik a antimykotik.