Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakalené oči u Python curtus brongersmai

Zdravim. Mám doma asi tak dvou a půl letou samici python curtus brongersmai. Koupil jsem jí před půl rokem od chovatele. Když jsem jí kupoval, tak měla lehce zakalené oči, takže jsem předpokládal, že půjde do svleku. Ke svleku došlo až asi tak za měsíc a půl, ale i po svleku jí zůstaly oči lehce zakalené. Taď došlo k dalšímu svleku, ale oči jsou přád zakalené. Jinak svlek, včetně očí, je v pořádku, žere bez problémů a jinak je v perfektním stavu. Je to spíš jenom taková "kosmetická" vada. Jen by mě zajímalo, jestli jste se s tím někdo také nesetkal, popř. čím by to mohlo být způsobené. Předem dík za reakce.[http://img520.imageshack.us/img520/9899/pythoncurt  usbrongersmaimw8.jpg]
Změna předmětu, původně: Zakalené oči u python curtus brongersmai (halapremek)

Zdravím. Před lety jsem koupil již dospělou samici Boa constrictor s tou samou vadou na jednom oku. Bez problémů jsem od ni měl několik odchovů a ani na jednom z mláďat se podobný problém neobjevil. I když to vypadalo, že na dané oko samice nevidí, tak normálně lovila potravu. Čím to bylo způsobeno nevím, ale pokud je jinak zdravá a normálně funguje, tak si myslím že by ani v tvém případě neměl být problém.
Mám také několik kusů Python brongersmai. Můžu tě poprosit o celou fotku tvé samice? Díky.

Díky za odpověď. Také bych Tě chtěl, pokud by to bylo možné, poprosit o fotky tvých python brongersmai. Ještě bych se chtěl zeptat, jestli jsi od nich měl nějaký odchov, nebo jak je na něj připravuješ. Já bych se o odchov chtěl za rok pokusit. To už jim bude asi tak 3,5 roku. Díky. [http://img15.imageshack.us/img15/4393/krajtapestr0 03xx9.jpg]samice[http://img150.imageshack.us/img150/3355/krajtapest r001ci9.jpg]samec

Dík. Ještě bych se chtěl zeptat z jakého materiálu máš terária? Já plánuji postavit čtyřpatrové terárim, ale nemůžu se rozhodnout z jakého materiálu ja mám postavit. Uvažuji o deskách z lamina a na dno slepenou vanu ze skla. Spáry bych vylepil silikonem. V současné době je mám v teráriích z OSB desek, které jsou ještě polepené omyvatelnou folií, ale stejně se to vzhledem k vlhku neni ono. Ty curtus curtus máš od p. Diviše? Jinak hady máš nádherný.

Mám terária z několik druhů materiálu, ale na brongersmai mám terária z materiálu, který se jmenuje "simona". Používá se na výrobu obytných kontejnerů na stěny sociálních zařízení, protože je absolutně vodě odolný a perfektně tepelně izolační. Síla je jeden centimetr. Vnitřek je z materiálu podobného novoduru, ale mírně porézní a z obou stran je bílé lamino. Dobře se opracovává. Jednotlivé díly mám sešroubované vruty a stmelené silikonem. Používám je už asi osm let s absolutní spokojeností. Esteticky jsou možná lepší materiály, ale co do praktičnosti a s přihlédnutím k ceně jsem lepší materiál neviděl. Některá terária pro velké hady mám z potravinářského plastu, který je šedý. Ovšem cena byla závratná. S OSB deskami zkušenosti nemám, takže neřeknu. Ale materiál se mi líbí.
Bazének ze skla bych asi nedělal, spíš bych zkusil sehnat v nějakém marketu nějakou odolnou plastovou nádobu. Hodně jich mají v Ikei. Každopádně bazének je dobrý nápad a brongersmai jej využijí zejména při svleku a vyprazdňování. V těch mým plastových mám vestavěné bazény s výpustí a jsou super.

Dík. Můžu se ještě zeptat, kde se dá ten materiál SIMONA sehnat a kolik asi tak stojí? Nikdy jsem se s tím nesetkal. Jak jsem psal o té vaně ze skla, tak jsem nemyslel na vodu jako bazének, ale místo celého dna a boků do výšky substrátu. Na vodu používám na větší plastové bedýnky. Předem dík.

Nevím, ale já jsem odpůrcem skla v teráriu. Je to těžké, křehké, drahé a studené. Co se týká simony, musel bych to zjistit od nákupčího firmy, kde jej já kupuji. Ale vím, že to vozí někde z Prahy a vyrábí se to v Německu. Zkus pohledat na internetu, třeba se povede něco najít.

k hlavnímu dotazu-přiznám se že nevím ,občas mají oko jakoby pomačkané ale stímto jsem se ještě nesetkal,simonu používam taky ikdyž slabší/4mm/ale mam hliníkové ramy ve kterých je vsazena.dole mam taky sklenenou vanu s vlepeným topným kabelem ovládaným regulátorem .kte žárovce-protože je substrát hodně mokrý a zrovna kurtusky mají rady docela teplo tak žárovka toho moc neřeší .podlahu mám z 8 mm pancéřového skla 140x100 na něm topný kabel na jedné třetině nastavený na 30 stupnů a nad tím jen 40w žárovku -mokrý substrát je totiž hodně studený a jen žárovkou seshora ho neuhřeješ -několik let pokusů- ,holt se musí často zalívat .jdu skusit vložit fota

protože je substrát hodně mokrý a zrovna kurtusky mají rady docela teplo tak žárovka toho moc neřeší

Tak tohle musim potvrdit. Mám curtusky ted momentálně v plastových bednách z Ikey, pod bednama je deska s topným kabelem. A hadi rostou jak z vody, drží se tam dobře vlhkost a teplo. Předtím jsem je měl v klasickém teráriu s žárovkou a pořádně rozežrat se mi je podařilo až tim přendáním do beden. Každopádně za chvíli budou muset do terárek, protože bedny celkem rychle přerůstají :-D

když je v pražské zoo poprvní rozmnožily tak až potom co je začly chovat v mokrým rašeliníku.pokud jsem je měl načemkoliv /lignocel,rašelina,rašeliník/ta se nikdy pořádně nevyslíkaly/snad jen rašeliník-ale schanět ho po pytlech je hodně náročný/ na cipriši od p. diviše je to bez problémů,podlahový topení- ale pozor na teplotu, roční mrně se mě dostalo za skřín kde byl regulátor a trochu mě je povařila,ale přežili to .právě že hadi leží zahrabaní v substrátu tak by měl být jakž takž teplý a to fakt žárovka neudělá proto kombinované topení -ale topit sa má na jedné straně a druha by měla být chladnější atsi vyberou kam se jim chce.

Dík za rady. V současné době mám terária vytápěná ze spodu kabelem a jěště přisvěcuju žárovkou. Teď se chystám postavit nová terária, a proto jsem chtěl vědět jak je zařídit, aby to bylo ideální. Jako substrát používám také kůru od p. Diviše. Ale mám teď problém se samcem. Je mu asi tak dva a půl roku a měří kolem 100 cm. Před časem jsem ho asi tak po měsíčním půstu nakrmil třemi menšími potkany. Po týdnu jsem mu dal nedopatřením opět tři potkany, ale ty po dvou dnech vyzvrátil. Myslel jsem, že to bylo tím, že je dostal brzy po sobě a bylo toho na něj moc. Po dalších 14 dnech dostal jednoho potkana. To proběhlo v pořádku. Pak zas za 14 dní jednoho potkana, ale druhý den ho opět vyzvrátil. Nevím čím by to mohlo být. Celkově vypadá trochu pohuble. Jinak teplota a vlhkost je ok. Předem děkuji za názory.

Ahoj. Na konec jsem na terária použil OSB desky, protože SIMONA vychází přeci jenom dost draho. Ještě před smontováním jsem desky polepil omyvatelnou samolepící tapetou. Po smontování jsem všechny spáry vylepil silikonem. Stavba terárií se už blíží ke konci. Teď už jenom čekám, až bude hotové dno, které jsem si nechal slepit u sklenáře. Bude to taková vana, která bude mít boky do výšky 10 cm. To potom vložím do terária, a boky ještě pak zasilikonuju. [http://img410.imageshack.us/img410/3976/terrko005. jpg][http://img11.imageshack.us/img11/8907/terrko006.jp g]

Dík. OSB desky mají 18 mm. Na dně je topný kabel, a ze shora 18 W zářivka. Je možné, že ta skleněná vana by tam ani být nemusela, ale pro jistotu jí tam dám. V současném teráriu mám na dně taky tapetu, ale někde mi to prosakuje a celý spodní roh mi nabobtnal. Takže to sklo bude jistota:puff:Rozměry jsou 135x90x45 (dxšxv)Ještě se zeptám: scháním samce python curtus brongersmai, nemáte náhodou někdo na prodej?

Plánuji stavbu také terária z OSB, bude o rozměrech 180,70,70 a chci do něj umístit žárovku a topný kabel. Ovšem bojím se toho,že kdyz kabel nalepím silikonem rovnou na osb tak by to mohlo časem chytnout. Je to možný? Bál bych se toho že se po nějaké době dřevo propálí. Co si o tom myslíte vy? Nebo mám raději použít topný kabel zalitý do betonu?

Předem díky za rady

Ja som mal ten isty problem tak som sa spital chlapika co tieto kable predava a vie co a ako a ten mi povedal ze na alebo pod gumolin davat kabel nieje dobri napad 1,ak ti zliha termostat a kabel je silnejsej vataze tak ti to prepali 2,pri zohrievani sa z gumolinu vyparuju vseliake skodlive latky.Jeho zaver bol aby som to zalial do betunu a na vrch dal obkladačky.

Maš to naozaj pekne a je tam potrebna ta sklenena vana?Ja si myslim ze to je zbitočne ta folia ti tam vlhkost udrži bez problemov a ešte ktomu pod nou OSB dosky,tak to uplne stači.S tou simonou mas pravdu je to poriadne drahe a bolo by s tym asi dost roboty spravit konštrukciu z dreva alebo hliniku a potom lepit tie dosky no neviem či by to stalo za to,tie OSB dosky su podla mna určite lepšie 8-)

Ahoj.
K první otázce: netuším jaký rozdíl je mezi těmito dvěma druhy OSB desek. Jedině zkus hledat na nějakých stránkách výrobců OSB desek, tam by to snad mohlo být.
K druhé otázce: desky jsem ještě před smontováním polepil samolepící omyvatelnou tapetou. Řekl bych, že je to lepší, než desky lakovat. Voda po tapetě bez problémů steče a na desky se voda nedostane.