Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguán zelený

CHci se zeptat jestli je leguán vhodný pro začátečníka?
Kdybych si ho koupil tak jestli se mládě z importu dá také ochočit ?
Kdybych měl terárium 80x80 základnu a 150-200 cm výšku tak do kolika let by mu to stačilo ?
Na zem bych mu mohl dát nádržku s vodou do které by tekla z vodopodu voda šlo by to tak ?
Kdybych pak dělal větší terárium tak bych si chtěl dokoupit samičku nebo samce pak do páru šlo by to tak?
Terárium by pak mělo rozměry 3m x 1mx 2m výška stačilo by pro pár ?
Na spodku by byla nádržka ,mohl by vní být i pár želv nádherných ?

Omlouvám se ,že se zase ptám na jiné zvíře ale ještě nejsem plně rozhodnut jaké budu chovat ale určitě náké ano. Díky za pochopení.

Takto ti napišem moje skusenosti:Ja mám dvoch legošov,ten 1. bol uplne miminko,bol v tomto terku 150x100x100,to bolo určene pre neho,bol v nom plachy,schovaval sa kde mohol,nechcel žrat,stale niekam utekal,bol problem ho tam chytit.Potom som k nemu dokupil tohto druheho,boli spolu asi mesiac,stratil plachost,naučil sa pekne žrat,spavali spolu na polici,ale preto že je ten druhy starši začal toho menšieho prenasledovat,tak som ich pre istotu oddelil.Ten väčši bude mat teraz 3 roky,behom roka dost vyrastol,teraz ma asi 85 cm a už tam ma malo miesta,možno na svoj vek je maly,ale nemal to lahke.Možno iny lego pri inej starostlivosti v jeho veku bude omnoho väčši,takže na začiatok si urob menšie-dočasne terko,nech si na seba zvyknete...a potom vybuduj velke a už sam uvidiš,či zvladneš dvoch,ono to nie je sranda v obdobi parenia sa mi zahryzol do ruky a bolo to dost zaujimave,ked predtym sa nechal škrabkat,kupat,krmit z ruky a zrazu behom tyždna takyto obrat a trva to už 3 mesiace,ono to asi nebude žiadna sranda trhat od seba 150 cm jaštery v plnom zapase.Ja som ale na to pripraveny,že možno už nikdy nebudu môct byt spolu,to ešte neviem,aj ked planujem už terko aby vyhovovalo obidvom,uvidime.:-)

tak já ze začátku udělám to terárko těch 80x80 základna a asi 100 nebo 150 cm výška nebo nevím ale tak těch 70X70X70 by bylo podlemě hodně málo ne ?já kdybych měl těch 80 atd. tak by mu to vydrželo aspon ten rok dva ne ?