Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ahaetula,ale která?????

Zdravím všechny.Mám takový dotaz a vlastně i problém.Koupil jsem si Ahaetuly,ale nevím,jaké to vlastně jsou.Zakoupil jsem je,jako Ahaetula misterizans,ale na internetu jsem viděl stejné,jako Ahaetula prasina.Přidávám pár fotek.Tak jak je to vlastně s nima?Zároveň se chci dotázat,jestli někdo nemáte ještěrky,které jsou deformované na skrmení.Nebo nevíte li o druhu ještěrů,kteří se hojně množí,aby jsem ty ,,hadičky,, uživil přirozenou potravou.Děkuji všem,kteří mi poradí a pomohou tak vyřešit moji noční můru,co,že to vlastně mám za hady?

Díky Pavel.

[636304-8.2_2009_033.JPG]
[593846-8.2_2009_073.JPG]
[960096-8.2_2009_008.JPG]
[100998-8.2_2009_005.JPG]

Jojo,na burze jsem koupil gekony a vzali je bez problémů.Mám je asi 4 měsíce.Je to 1,1 z 9 hadů.Ostatní uhynuli cca do měsíce od koupě.Měli Stomatitidu a byli dosti dehydrovaní i přes několikrátedenní rosení a podávání antibiotik se mi je nepodařilo zachránit.Dokonce jsou silně vnímavé na Betadine je pro ně silně toxický a to v ředěném stavu s vodou 1:10.Používám ho na čištění tlamiček při Stomatitidě.Cca 2 minuty po použití se projevili křeče a had v momentě uhynul.U žádných jiných druhů jsem se naštěstí s tímto nesetkal.

dobře se množí třeba gekoni Lepidodactylus lugubris, hemidactylus frenatus.Někde tady je i vlákno, ve kterým se to probíralo.Jinak mi občas žerou paví očka.Ty dávám do misky jen s trochou vody a plácající se rybka je vyburcuje k lovu.A párkrát jsem už uspěl i s myším už trochu osrstěným,neparfémovaným holátkem.:-)