Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Povaha korálovky mexické

Zdravím. Už dlouho se mi líbí tento had, a to jednak vzhledově a jednak velikostně. Chtěla bych totiž hada tak do jednoho metru, abych se ho nemusela bát. V knihách i na internetu jsem přečetla všechno možné, ale názory na povahu se liší. Někde se píše, že mexicana je z korálovek nejpohodovější, jinde zase, že je plachá a agresivní. Tak bych se chtěla zeptat jaké zkušenosti s tímto druhem máte. Případně jestli mi doporučíte nějaký jiný menší a neagresivní druh.
Předem děkuji za rady.

Ahoj,těžko říct jestli je nejpohodovější.Mám L.alterna alterna a jedna je hotový flegmouš a druhá startuje na vše,co se hýbe.Když je budeš mít od malička,tak si lepší zvyknou.Jinak korálovky jsou do začátku vhodné,ale musí být rozkrmené.

Mám pár těchto korálovek, chovám je společně, ani jednou se mě nepokoušeli kousnout, pak mám alterna blairi a taky bez agresivity, pak mám Lampropeltis getulus californae a ta startuje při jakém koliv pohybu a téměř vždy chce kousnout.

Tento druh chovám a je úplně klidná, pak mám 2 L.t.campbelli, jedna se nedá vůbec chytit, tu beru jen ke krmení a to sebou ještě tak cuká, že ji nejde ani dobře udržet a ta druhá je naopak naprosto v pohodě, podle mě už to mají vrozené..Být tebou, když budu kupovat toho hada tak si ho vezmu přímo na místě do ruky a aspoň trochu poznáš jaký bude;-)

Díky za odpovědi. Ještě by mě zajímalo, zda je lepší dát malou korálovku ( asi tak 20 až 30 cm) hned do terárka 60x40x40 cm nebo je lepší ji mít v nějakém plastovém boxu. Pokud do toho boxu, jak je to pak s vyhříváním. Postavit na jiné terárko, aby šlo teplo shora nebo postavit pod lampu?
Jo a může se korálovka utopit v misce s vodou? (Blbá otázka, ale mám zkušenosti jen s ještěry).

maleho prcka bych radsi dala ze zacatku do mensiho boxu, casto se vyskytuji problemy s krmenim, kdyz jsou od zacatku ve velkem tera (ale da se to resit krmenim mimo terarko v nejake male krabicce)...ja mam ted mladou L.t.sinaloe v plastovem boxu a mam tam primo vevnitr 25W zarovku, bez kvetinace...koralovka neni nastesti hloupa a po prvnim pokusu pochopila, ze na rozsvicenou zarovku se neleze...

"abych se ho nemusela bát"
jestliže se had bojíte, proč si jej chcete pořídit? myslíte, že krajta je nebezpečnější než kobra, protože je větší?
A ono taky nejde říct "korálovky jsou mrchy kousavý,ale užovky sou všechny hodný" To je něco jako "Američani jsou zlí a blbý a Evropani sou chytrý a hodný" :)) Ne fakt nejde říct povahu druhu. Záleží na jedinci.
Prcka klidně dejte do většího tera. Snad se tam neztratí. ;-)

Ahoj, já mám Sancheze rok a půl, koupila sem ho u chovatele ve 2měsících. Je to úžasnej, hodnej, pohodovej had. Opravdu můžu jen doporučit. Od mala sem ho brala párkrát do týdne do ruky a zvykl si rychle. Ani jednou mě někousl, ale musíš striktně dodržel pravidlo, nikdy nedělat prudké pohyby a brát ho opatrně. Pak ti nikdy nic neudělá.Je fakt úžasnej...Měj se

když dáš malou korálovku do většího terárka tak musí bejt velice dobře utěsněný -přelepený šoupačky, malý dírky na větrání,ty potvůrky se vecpou skoro všude , mám alterny a pohodáři,sinaloiky taky klidný,ruthveny -malý v pohodě,hondurensiska taky nezlobí ,když se chcu nechat kousnout tak jdu navštívit některou ze samic boa,jampea,nebo brongersmai- ty jsou pořád připravený a stále při chuti něco kousnout a polknout

Nechci Vám kazit radost, ale odpovídáte na příspěvěk starý 2 a půl roku. Za tu dobu už jsem "trochu" jinde, hadů mám povícero (kromě korálovek a guttát) a už mám i první odchovy a další vajíčka před líhnutím:-).
Takže asi tak, ale dík za snahu;-).

Odpověď na starý dotaz ?, to je přece úplně jedno..

To je sice pravda, ale když už člověk chce na něco reagovat, měl by si zkontrolovat datum. Je to podobné jako zkoušet radit ve vlákně starém 3 roky, proč potkánek pšiká, když ten už za tu dobu bude nejspíš dávno za Duhovým mostem ;-)