Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe guttata můžou být spolu?

Mám dospělého samce Elaphe guttata a přikoupil jsem mladou samičku cca 50cm mám je spolu ale samec je hrozně dotěrnej pořad za ní lozí a jí se to očividně nelíbí ted jsou stočený v klubku u sebe ale jak samička vyleze tak je jí zase za zadkem.

Ahoj
Pokud dáš dva neznámé hady (jednoho druhu) k sobě tak je to vždy stresuje, ale netrvá to příliš dlouho a zvyknou si na sebe, důležité však je aby měl každý svůj úkryt a členité terárko a by se mohl jeden před druhým chovat.
Ve Tvém případě je to však zcela určitě dáno jinou závažnější věcí...
Samec je totiž evidentně "nadrženej" a protože samička nemá na páření určitě nejlepší věk ani velikost nemuselo by to dopadnout dobře v tom prvním případě bude samec samičku tak dlouho honit po terárku a stresovat ji až Ti ji dočista uhoní a samička buď následkem stresu onemocní, přestane žrát, nebo rovnou pojde... V tom horším případě (ale připouštím že je to spíš sci-fi)by se spářili a samička by mohla být gravidní (vím že je moc malá a mladá a na 99% není ještě pohlavně dospělá, ale příroda má tisíc a jednu výjimku a rozhodně bych na to nespoléhal)a nakladla by Ti nejspíš neoplodněná vejce - v podstatě by se až tak moc nestalo, ALE takhle malá samice by se zastavila v růstu, velice by se vysílila a mohlo by to dopadnout podobně jako v prvním případě...¨
Možná Tě jenom zbytečně straším, ale přestože říkám svůj názor tak se snažím být objektivní a rozhodně bych dal samičku od samce pryč (máš-li ovšem kam) a ještě alespoň rok počkal než je pustíš k sobě a behem toho samičku pořádně a vydatně krmil aby měla alespoň 1m délky až je pustíš k sobě... Protože na to zcela jistě vlítnou jako teď, ale snad už s kladnou odezvou samice ale s dobrým koncem :-)
Ať se Ti v chovu daří
:puff: