Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov hlodavců v klecích

Ahoj.Teď mě napadla taková úvaha...Proč se u křečků, zakrslíků, morčat, potkanů, myší, atd. nedělají terária, které by napodobovali prostředí, ve kterém žijí ve volné přírodě, jako např. u plazů?:-)
Je to jen taková úvaha, tak doufám, že nebude vadit, když to sem napíšu.:-xRád bych znal Váš názor.:puff:

Dobře, ale předtím, než se divocí potkani nastěhovali do kanálů, tak určitě někde žily ne?
A ty myši asi nežijou jen v laborkách, že?;-)

tak i v té kleci se jim dá zpříjemnit život jsou dost chytří a rádi si hrají skuste jim třeba do klece dát pekáč s vodou a uvidíte jakou z toho maj radost:)) atd,atd...ale napodobovat klimatické podmínky u laboratorních potkanů či myšek pro ně nebude nejlepší

no klec je vzdušnější a tudiž se tam nehromadí "smrad" tak rychle jako v teráriu, naše první morče bydlelo v "akvárku" - před těmi "sty lety" a porovnání s klecí či dnes oblíbenými nejrůznějšími "bednami" je nesrovnatelné...takže z mého hlediska je to proto, že to rozhodně méně zapáchá ( prakticky, když se pravidelně čistí není to cítit vůbec a nemusí se to čistit tak často jako právě to terárko ) je to dobře uzavíratelné a hlodavci se z kvalitní klece jen tak nedostanou, mnohem lépe se to čistí ( není to těžké krom jiného) a v neposlední řadě se tam hlodavcům poměrně " líbí" není jim vedro, nezapařují se ( s tím se pak spojují různé nejen kožní nemoci) a jakási spokojenpost je na obou stranách....takže tak je to u nás, ač nemám přímo potkany ale morčata a činčily, ale potkánky jsme měli také a důvody jsou u všech zmíněných hlodavců stejné - můj pohled a názor:-)