Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Probiotika - konzultace.

Zdravím vás vespolek.
V jiných vláknech jsem se zda zabýval svými dvouletými B.C.C Peru - Pucallpa,kteří jsou zaměřeni vysloveně na křečky až to hraničí s potravní specializací...
Rozbory trusu jsou OK a rovněž i podmínky chovu,o kterých se nechci rozepisovat.
Rada od kolegů teraristů zněla že by to chtělo vylepšit střevní mikroflóru,neboť hadi i docela málo žerou asi tak 1x za 2 měsíce,ale jinak jsou v kondici a bez dalších potíží.
Dostal jsem radu použít přípravek Mikrobion o kterém už zde na teraporadně byla také řeč,ale ten se již nevyrábí.
Dle rady všeobecného veterinárního lékaře lze v pohodě použít nějaky probiotický přípravek pro člověka - předávkování snad není možné a výsledné efekty jsou totožné - co se týče pozitivních účinků.
Pro plazy se probiotika prý nevyrábí.
Zakoupil jsem v lékárně přípravek BION 3 a tak teď zde hážu jaksi celou věc do diskuse než něco podniknu abych se s vámi o tom poradil.
Jarouš.

Tak já používám probiotika (NutriBAC df) přímo určené pro plazy a obojživelníky a podle výrobce se jimi předávkovat nedá (samo, že všechno jde, když se chce ;-)). Ovšem jsem odkázán důveřovat v tomto výrobci. Nicméně s tím slavím velký úspěchy a nění to klasický "pet" megavýrobce všeho, takže ta důvěra je z mé strany lepší. V zámoří hodně používané a doporučované. ;-)

Jinak bioveta vyrábí AVIBION - což je obdoba mikrobionu, ovšem určená pro drůbež a exotické ptactvo. Jelikož k sobě mají ptáci a plazi docela blízko, možná bych se toho nebál - nemám vyzkoušeno.

jardo;-)nečteš nevíš.Pokud jsi sledoval,nebo dokonce četl tuto vlákno o čemž,pohybuji věděl by jsi jak to je. NutriBac df je tuším Amerika.Jinak zkus něco dobnout do toho křečka.Jenže asi se zasměješ není křeček jako křeček.Pokud jse trus bez zápachu asi bych to neřešil.Může zapáchat po ATB léčbe.