Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota v teráriu u mřížky

Ahoj,máme doma mřížku a teď ji budeme dělat nový terárium a jako vyhřívání ji tam budeme dávat podlahové topení.Chtěla jsem se zeptat jestli ta teplota v zimě může být v teráriu rozdílná.Třeba u podlahy 28C a u stropu třeba 24C.Terárium bude 1,85m vysoký 1,30m hluboký a 2,30m široký a máme strach,že ty kabely to nevytopí úplně celé.Nebo jestli by měl někdo nějaké zkušenosti a poradil čím by se tam dalo topit.
Předem díky za odpověď.

Třeba u podlahy 28C a u stropu třeba 24C
Většinou (vždy) teplý vzduch stoupá vzhůru, takže to spíš bude naopak ...;-) A pokud had bude mít možnost se nahřát na té topné podlaze, popř se vyhřát pod nějakým tepelným zdrojem (žárovka atd) tak je vše OK ... Do té podlahy s kabelem je dobré dát podlahové čidlo-termostat a udržovat to třeba na 35°C