Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malinkatí (asi tak 0.5 mm) broučci na krabičkách se cvrčky.

Dobrý den,
na líhni a krabičkách s koupenými cvčky, se objevli opravdu takoví malinkatí bílí broučci. Mají asi tak půl milimetru a jejich tam dost.Jednou je setřu a oni se tam zase objeví. Nejdříve jsem si myslela, že to je prach a špína, ale pak jsem si všimla, že se to hýbe. Může to nějak oblížit mým gekončíkům nebo snad těm cvrčkům? Co jsou zač a jak se jich zbavit? Děkuji

Já mám také založen chov cvrčků a také se mi už dvakrát vyskitli nějací broučci.Poprvé se mi stalo že jsem jel na dovolenou a cvrčkům jsem dal kousek jablka,mrkve a papriky do boxu a když jsem přijel tak na tom samozdřejmě byli různé mušky teď už když někam jedu dávám granule,chleba.A podruhé se mi to stalo když jsem to měl v pokojových podmínkách v pokojíku skrmil jsem a vyčistil.Teď je mám v boxu na převážení terarijních zvířat.Mám je vedle krbu kde je teplo a sem tam narosim hlínu na kladení vajíček a už 3měsíce vše v pořádku :-)Přidal jsem nějaké foto z chovu cvrčků pro agamu::-).

Přesně tak, stačí cvrčkům zajistit větrání a umístit je na radiátor nebo na jiné teplé místo. Koukám, že ten substrát na kladení vajíček máš docela vyschlý? Výborné řešení je přes závlahový knot, pokud máš zájem, můžu popsat, tenhle systém ti udrží substrát vždy akorád vlhký a stačí jen jednou zá pár dní dolít vodu.

Budeš potřebovat: 2 plastový krabičky, závlahovej knot (stojí asi 1Okč, dá se koupit v květinářství nebo hobby věcech), nůž, nůžky, popř. muší pletivo.
Postup: Vezmeš ty 2 krabičky, sundáš víčka, a naštosuješ je na sebe. Do spodní dáš vodu, do vrchní vyřízneš v podlaze (té krabičky) 2 díry na ten knot.Protáhneš těma dírama ten knot, zhruba doprostřed a vložíš zvrchu do té spodní vaničky s vodou. Do vrchní vaničky dáš substrát (používám kokos. drť) a popř. to zakryješ muším pletivem.
Funguje to tak, že ten substrát si bude brát vodu ze spodní vaničky přes ten knot. Máš to furt vlhký a stačí párkrát za týden dolít vodu do spodní vaničky