Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílí roztoči u sklípkanů

Ahoj nebo dorý den . Po tom co mi loni zemřel kamarád tak u mne skončili jeho čtyři sklípkani . Teď se mi u nich objevili malí bílí roztoči , často plavou i na misce s vodou . Jako substrát používám lignocel. Přesto , že zbytky cvrčků pravidelně uklízím tak tam prostě jsou . Chtěl bych se prosím zeptat jestli mouhou být pro pavouky nějak nebezpeční , nebo je to běžné a nemám si s tím dělat starosti . Předem děkuji a nashledanou Tomáš Chaluš.

Dobry den tohle psal jeden chovatel a prej jeto supr koupit dravy rostoče a oni zlikviduji ty skodlivy:
[/http://farm4.static.flickr.com/3307/3489204085_a3f53c413b_o.jpg]
Nedávno jsem objevil v jednom ze svých terárek roztoče. Četl jsem, že někteří roztoči žijí v symbióze se sklípkany, a naopak, že spíše pavoukům pomáhají. Podle fotky jsem zjistil, že by se mohlo jednat o Hypoaspis predatory. Na různých fórech jsem četl, že se používají proti právě parazitujícím roztočům, kteří se živí sklípkanem. A někteří tyto parazity používají, aby se zbavili roztočů, kteří hodují na pavoukovi, či jiných terarijních zvířatech. Jestli je to opravdu tento roztoč, může mi někdo potvrdit, že se jedná o tento druh, nebo mi říct osobní zkušenosti? Párkrát se mi stalo, že mi tam létali mušky, tak se nedivím, že se živili právě tímto hmyzem či larvami. Něco jsem našel i na tomto fórum: http://arachnoboards.com/threads/hypoaspis-predatory-mites.152351/