Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pro VH od Kanimůry

Ahoj VH,
po čase se ozývám, abych Vám řekla, že naše kanímůra ještě žije! od 6.ledna, kdy se vylíhla, je statečná :-).
Nelítá, to už vím bohužel proč, ale chodí si po listech a kůře a někdy se i proletí pod síťkou, ale pak zas i týden odpočívá.. je možné, že tím, co jí dávám jíst, ji držím na živu? nepoznám, jestli si lízla z mističky a tak jí vytrvale střídám různé ovocné chutě, abych ji nedávala něco, co nechce. Nebo může nějak "hybernovat", když pořád odpočívá ve stočeném listu a čekat na jaro? Pečuju o ni dobře, že žije, nebo dokáže být bez vody (pokud nic nejí) tak dlouho?
ozvěte se mi zase, mějte se hezky

Ahoj,
příště použij poštu, ju? :-)

K můře. Může být. OSenice obecně jsou dost dlouhověké a pokud ji máš někde v chladnu, tak je vysoce pravděpodobné, že bude živořit docela dlouho. I když, ono je jí asi vcelku dobře, má co žrát, v přírodě by byla dávno v něčím žaludku. Takhle dlouho bez vody nepřežila, evidentně se staráš dobře :) Přeci jen, že si ukousla nepoznáš.

VH

Ahoj VH, nezlob se, já přes icq nekomunikuji. odpovíš mi takhle? :-)
Naše Kanimůra je ještě naživu. Nechci ji věznit, když je tak statečná, nemohla bych ji pustit?
schodou náhod jsem tuhle při procházce ráno na kočáru našla taky takovou osenici šťovíkatou, světlejší, malej ji poznal a zprvu jsem se lekla, že ji nějak propašoval na oblečení ven. Naše je ale stále doma.
Můžu ji jen tak pustit? dnes jsem to chtěla udělat, ale když jsem ji dala na větev, spadla dolů jako hruška. tak je zase s náma, neměla jsem to srdce ji tam nechat, na bříze lezli mravenci, určitě by ji sežrali, v trávě šlapou lidi, u plotu byli pavouci, určitě by se chytila... tak nevím. kam ji mám nejlépe dát, aby si našla svou potravu a přežila? (ještě trochu lítá, co jí sklenice dovolí, tak nevím, že tak žuchla, asi ještě spala..?)
děkuji za odpověď, měj se hezky :-)
Helena a Kanimůra

hmmm, já vím. vypiplali jsme ji, když venku mrzlo, ale teď je tam hezky, už by to zvládla. Postrašil mi jen ten druhý kolega rádce, jak říkal, že už nebude lítat.
Tady každý den má byt a stravu jistou, venku bude asi pěkně udivená...
zkusím tedy sebrat odvahu a odnesu ji znovu za město do zahrady...
dík, žes ještě napsal :-)
čauky H.