Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co to je - pokračování

Ahoj,
tak jsem byla na veterině s tím svým ještěrákem.
Stále ještě nevím přesně co je to zač.
Ale tu malou boličku jakoby zeshora na ocasu mu propíchl jehlou a vyteklo tochu vody, pak vylezlo něco bílého tvrdšího (asi už zatuhlý hnis). A ten "puchýř", co měl skoro přez půl ocasu, také propíchl, tam byla jen vodička.
Dostala jsem takové tmavé krystalky, které mám rozmíchat ve vodě, aby byla voda lehce nafialovělá a dezinfikovat. Tak jsem zvědavá, co to udělá.
Jen se chci zeptat, pokud mu to na ten ocas nanesu, mám to nechat chviličku působit, utřít a dát ho do terárka? Nebo ho tam mám dát s vlhkým ocasem, to se mu ale na to nalepí písek? Nebo mám písek vyndat a dát do terárka jen ubrousky? Pak ale i když mu to neotřu, otře si to okamžitě sám o ty ubrousky.
Díky za rady

Podle mě jde o hypermangan, to užívají i lidé :-D. To bych neřešila, zda utřít, či neutřít, důležité je, že se tím roztokem dezinfikuji (dle rady veta) postižená místa. Třeba mě někdo opraví, protože jsem četla tady na poradně doporučení na jiné dezinfekční prostředky.