Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhlá smrt chvostoskoků

Chovám pro dendrobates chvostoskoky, nyní už asi 4 měsíce. Na dřevěném uhlí, v plastových nádobách, krmím krmivem pro rybičky, mrkev okurka. Dosud všechno OK. Dnes v jedné z 5ti kultur všichni do jednoho mrtví, ani se nehli. Před 2mi dny jsem kulturu otvírala, krmila, vše bylo v normálu. Ostatní nádoby taky OK. Nemáte s něčím podobným zkušenost?

To bylo první co mě napadlo - divné je, ale že jsem 1 mrkev rozkrájela do všech 5ti nádob, v jedné mrtví všichni do jenoho chvostoskoka a v ostatních vše OK. Psala jsem chovatelce od kteé je mám a ta to nnejspíš rozštípla- udusili se. Tuto nádobu jsem zakládala poslední, je nejmenší a neudělala jsem do ní otvory. :-/

V vlhkosti mylim, že je to ok. Dole nechávám cca 1 cm vody. Nadměrná vlhkost by neměla vadit. Utopení taky nebyli. Vypadalo to jako kdyby se v tom boxu zastavil čas - chvostoskoci rozlezlí všude po uhlí akorát se nehábali. Nikdy mě nenapadlo, že toho ty malé mrchy tolik vydýchají. No a nebo něco začalo hnít a ty plyny...