Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zajištění světel před hady

Zdravím. Zajímalo by mě, jak máte zajištěná světla, aby se o ně hadi nespálili. Mám v terárku menší kvetináč, takže každá žárovka z něho čouhá. Hodlám si pořídit korálovku a nerada bych, aby se spálila. Takže to překrýt nějakým pletivem. Stačilo by třeba muší? Ale čím to přidělat, aby to dobře drželo, dobře vypadalo a kdykoli se dala vyměnit žárovka?
Předem dík za rady.

Tak já když jsem si pořídil hady (užovky červeny) tak jsem měl též žárovku v květináči.
Když je rozsvícená tak na ni had nepoleze, a kdyz zhasne a trochu vystydne tak mi tam zalejzali na noc ...
Když se ráno rozsvítilo tak po chvilce až se to zahřálo vylezli ..
Teď mám jen úsporku pověšenou v objímce a ještě nikdy jsem neviděl se okolo hady motat.
:i:
Jinak pokud chcete mít jistotu, stačí pletivo, co má oka menší, než má had hlavu, aby tam neprolezl.
Prodávají se i speciální "drátěné" stínítka ("květináče") ale ty podle mě budou na prd.

To je odemě vše a přeji hodně štěstí ;-)

Mám v terárku menší kvetináč

Možná bych zkusil koupit větší květináč. :-)
U korálovky toto neřeš, pokud jí nebudeš svítít 24h denně, tak ji za rozsvícené lampičky lézt v terárku jen tak neuvidíš. Nejraději vylézají, když už je přišeřeno. Jinak had není zase úplně hloupý, že by se šel sápat po horké žárovce. K tomu dohází spíše u velkých hadů, v příliš malých teráriích s nevhodně umístěnými lampičkami.

K Martince:
Ta úsporka to vyhřeje, nebo ještě používáš nějaký jiný zdroj tepla?